První vstup české banky na pražskou burzu se završil. S akciemi Moneta Money Bank, donedávna GE Money Bank, se obchoduje od pátku. Její šéf Tomáš Spurný nastínil strategii, která má bance pomoci obnovit růst a přesvědčit nové akcionáře, že se jim jejich investice vyplatila.

HN: Moneta dokončila vstup na burzu. Jaké jsou vaše další plány s bankou?

Máme strategii, která se skládá ze tří částí. V první řadě chceme být významným hráčem v úvěrování domácností. Cílem je dosáhnout v této oblasti pětinového podílu na trhu. V tom byla banka dobrá posledních dvacet let a není žádný důvod pro to, aby byl náš podíl nižší. Strategie počítá i s tím, že se staneme páteřní bankou pro podnikatele, živnostníky a svobodná povolání. Chceme samozřejmě zůstat i hlavní bankou pro zemědělce a návazné obory.

HN: Jak chcete tento plán v silně konkurenčním prostředí naplnit?

V naší strategii na další tři roky plánujeme významné investice. Třetina peněz půjde do digitalizace služeb. Budeme inovovat internetové i mobilní bankovnictví a zaměříme se na on-line prodej úvěrů. Ve třetí fázi bychom se chtěli stát významným hráčem na poli dalších produktů, jako je například pojištění nebo investování. V tom budeme spolupracovat se třetími stranami. Primárním cílem digitalizace je, abychom do konce roku 2018 prodávali alespoň 30 procent našich produktů přes internet.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru