Italské bankovní skupině UniCredit klesl čistý zisk v prvním čtvrtletí o 21 procent na 406 milionů eur (téměř 11 miliard korun), překonal ale odhady. Největší italská banka podle objemu aktiv v úterý uvedla, že hospodaření ovlivnily náklady na restrukturalizaci na domácím trhu v Itálii a v Rakousku.

Analytici oslovení samotnou bankou očekávali čistý zisk za první tři měsíce roku ve výši 379 milionů eur. Výsledek ale na jejich odhady nedosáhl, protože banka zaúčtovala zhruba 230 milionů eur jako náklady na restrukturalizaci v Itálii a v Rakousku. Příjmy společnosti se meziročně snížily o 4,7 procenta na 5,5 miliardy eur.

Generali kupuje od UniCredit Bank její centrálu - čtěte ZDE

Generální ředitel skupiny Federico Ghizzoni v prohlášení uvedl, že skupině se podařilo dosáhnout výrazného zvýšení čistého zisku oproti předešlému kvartálu, a to navzdory "extrémně namáhavé finanční situaci". Ve srovnání s posledním loňským kvartálem byl čistý zisk vyšší o 165 procent.

UniCredit se výrazně angažuje v zemích střední a východní Evropy, včetně České republiky. Působit na českém trhu začal v listopadu 2007, kdy vznikl spojením finančního ústavu HVB Bank a Živnostenské banky.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru