V kancelářích pražské hospodářské kriminální policie byla nalezena odposlouchávací zařízení včetně skryté kamery. Upozornilo na to sobotní Právo. Podle České televize policie podezřívá jednoho z kriminalistů, že na pokyn lidí z okolí Jany Nagyové ovlivňoval vyšetřování bývalého šéfa rozvědky Karla Randáka kvůli zveřejnění odměn, které Nagyová pobírala jako někdejší ředitelka kabinetu premiéra Petra Nečase.

Obžaloba Randáka vinila z neoprávněného nakládání s osobními údaji, které údajně výrazně zhoršilo pověst Nagyové, nyní Nečasové. Soudy ale pravomocně rozhodly o tom, že vynesení informací o nadstandardně vysokých odměnách z Úřadu vlády do médií nebylo trestným činem.

Nagyová, která se za Nečase v roce 2013 provdala, v současné době čelí několika obžalobám, mimo jiné v kauze zneužití Vojenského zpravodajství a kvůli vynášení informací z BIS.

Obviněna je i za krácení daní z dárků, které jako Nečasova pravá ruka dostávala od vlivných lidí.

Informace o nálezu odposlechů u pražských policistů potvrdily Právu dva na sobě nezávislé zdroje. Podle nich byly v kancelářích týmu, který vyšetřuje podezření na dotační podvod související se stavbou farmy Čapí hnízdo, jejímž majitelem je vicepremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Čapí hnízdo získalo na svou obnovu padesátimilionovou evropskou dotaci. Prověřuje ji Evropský úřad pro boj proti podvodům.

Ministr financí Andrej Babiš v sobotní reakci pro týdeník Respekt vyloučil, že by někdo z jeho pracovníků takové zařízení nainstaloval.

"Moje firma a já fungujeme podle zákonů této země. Nevím, kdo z policie co vyšetřuje, a ani mě to nezajímá," řekl Babiš reportérovi Respektu.

"Dnes máme programovou konferenci, taková náhodička. Takže zase někdo tuto provokaci hezky načasoval," dodal s tím, že celá "pseudokauza" je podle něj politicky motivovaná a jedná se o další "hnus některých médií".

Související