Mediální impérium Ruperta Murdocha News Corp. se v prvním čtvrtletí propadlo do ztráty, která činila 149 milionů dolarů (3,5 miliardy korun). Loni firma hospodařila se ziskem 23 milionů dolarů. Důvodem byly mimořádné náklady na urovnání sporu.

Firmě rovněž již páté čtvrtletí za sebou klesly příjmy kvůli nižšímu zájmu o reklamu v tištěných médiích a silnému dolaru, který měl negativní dopad na hospodaření mimo USA.

Příjmy se snížily o 7,3 procenta na 1,89 miliardy dolarů. Zhruba polovina příjmů pochází z oblastí mimo USA. News Corp. vydává listy jako Wall Street Journal, New York Post, The Times a The Sun či noviny v Murdochově rodné Austrálii. Vlastní také nakladatelství HarperCollins Publishers.

Firma dodala, že vývoj směnných kurzů snížil příjmy zhruba o 72 milionů dolarů. Příjmy zpravodajské a informační divize klesly o devět procent na 2,23 miliardy dolarů. Příjmy knižního vydavatelství se snížily o 11 procent na 358 milionů dolarů. Příjmy z internetových realitních služeb, které zahrnují stránky realtor.com, však stouply o 14 procent na 194 milionů dolarů.

Firma zaúčtovala mimořádný poplatek 280 milionů dolarů za urovnání obvinění, podle kterého její společnost News America zmonopolizovala trh reklamy ve více než 50 tisících prodejnách po celých Spojených státech. News America poskytuje reklamní služby prostřednictvím publikací a reklamních akcí v obchodech, napsala agentura Reuters.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru