Zisk a tržby americké mediální společnosti Time Warner v prvním čtvrtletí vzrostly. Přispěly k tomu zejména zvýšené výnosy televizních sítí Turner Broadcasting a Home Box Office (HBO). Plyne to ze středečního sdělení skupiny, která vlastní téměř poloviční podíl v majiteli tuzemské TV Nova.

Čistý zisk Time Warneru se v meziročním srovnání zvýšil o čtvrtinu na 1,21 miliardy dolarů (28,5 miliardy korun). Celkové výnosy skupiny stouply o 2,5 procenta na 7,31 miliardy dolarů, což odpovídalo odhadům analytiků oslovených agenturou Thomson Reuters.

Výnosy sítě Turner Broadcasting, která zahrnuje mimo jiné kanály CNN, TNT nebo Cartoon Network, celkově posílily o sedm procent na 2,9 miliardy dolarů, z toho příjmy od uživatelů stouply o 11 procent. Tržby divize HBO vzrostly o osm procent na 1,5 miliardy dolarů. Příjmy filmových studií Warner Bros. naopak klesly o tři procenta na 3,1 miliardy dolarů.

Mediální společnosti Central European Media Enterprises (CME), která vlastní českou televizi Nova a další stanice, stoupl v prvním čtvrtletí základní provozní zisk (OIBDA) o 44 procent na 17,1 milionu dolarů. Tržby se zvýšily o čtyři procenta a firma se za tři měsíce dostala do provozního zisku.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru