České Radiokomunikace (ČRa) snížily ve fiskálním roce končícím loni v březnu ztrátu o dvě pětiny na 372 milionů korun. Tržby vzrostly o procento na 1,86 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Za ztrátou stojí zejména vysoké zadlužení z minulých let. Na konci účetního období byla celková výše půjček ČRa 9,3 miliardy korun, z toho přes šest miliard od mateřské společnosti Communications Investments, která patří fondům Macquarie. České Radiokomunikace vykázaly provozní zisk 468 milionů korun, což je téměř o čtyři procenta meziročně více.

Největší část výnosů společnosti je z vysílacích služeb a médií. Ty mírně vzrostly na 1,19 miliardy korun. Příjmy z telekomunikační infrastruktury stagnovaly na 364 milionech korun a výnosy z telekomunikačních služeb klesly o pět procent na 299 milionů korun.

České Radiokomunikace jsou největším tuzemským poskytovatelem vysílacích služeb. Vedle toho se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. České Radiokomunikace, které disponují vlastní optickou páteřní sítí, loni zaměstnávaly 326 lidí.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru