Evropský institut inovací a technologie (EIT) vyhlásil vítěze trojice cen pro nadějné mladé firmy. Mezi oceněnými podniky je švédská společnost vyrábějící kapesní EKG, nizozemský výrobce systému na výrobu vody z odpadního tepla a také nizozemská firma, která teplem z počítačů zatápí v rodinných domech. Z Česka nebyl zastoupen nikdo.

"Těší nás, že můžeme vítězné talenty spolu s jejich produkty a službami podpořit, aby tak rozvíjely nové firmy a pracovní místa po celé Evropě," uvedl na tiskové konferenci v Budapešti, kde se ceny předávaly, zastupující ředitel EIT Martin Kern, jehož instituce, která spadá pod fond Evropské unie Horizont, letos hospodaří téměř s 76 miliony eur (více než dvěma miliardami korun).

Vedle svého ústředního sídla v maďarské Budapešti operuje ještě v osmi dalších městech unie a zřizuje i vlastní vysokoškolské programy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru