Finský výrobce telekomunikační infrastruktury Nokia vstupuje na trh produktů pro sledování aktivity a zdraví. V úterý firma oznámila, že se dohodla na převzetí francouzské společnosti Withings za 170 milionů eur (asi 4,6 miliardy korun).

Mezi produkty společnosti Withings patří zařízení na sledování aktivity, chytré osobní váhy, měřiče krevního tlaku či digitální chůvičky.

"Opakovaně jsme říkali, že digitalizace zdraví je oblast strategického zájmu Nokie, a nyní podnikáme konkrétní kroky, abychom využili příležitost na tomto velkém a důležitém trhu," napsal v prohlášení šéf Nokie Rajeev Suri.

Nokia, která byla kdysi největším výrobcem mobilů, prodala v roce 2014 divizi telefonů Microsoftu, uskutečnila několik dalších obchodů a zaměřila se pouze na výrobu telekomunikační infrastruktury.

Withings, který zaměstnává 200 lidí, se stane součástí menší divize Nokia Technologies, která drží patentové portfolio skupiny a spadají pod ni i produkty pro spotřebitele - například kamera pro virtuální realitu nebo tablet, který ale pod značkou Nokia vyrábí jiná společnost.

Konečné převzetí firmy se očekává ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru