Energetické společnosti E.ON a Statoil investují více než 1,2 miliardy eur (32,4 miliardy korun) do větrné farmy v Baltském moři blízko německého pobřeží. Informovaly o tom v pondělí obě společnosti.

Každá z firem bude v projektu vlastnit poloviční podíl. Farma s kapacitou produkce 385 megawattů by měla být plně zprovozněna v roce 2019.

E.ON je v rekordní ztrátě 190 miliard korun. Trpí kvůli veřejné podpoře obnovitelných zdrojů - čtěte ZDE

"Větrná farma Arkona poskytne obnovitelnou energii až 400 000 domácností v Německu, to z ní dělá jednu z největších větrných elektráren na moři ve výstavbě v Evropě," uvedl v prohlášení Statoil.

Ropný gigant Statoil loni zřídil divizi New Energy Solutions, která má firmě pomoci v expanzi mimo tradiční těžbu ropy a plynu. Investice do větrné elektrárny v Německu je v souladu s touto strategií, napsala agentura Reuters.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru