Akcionáři Komerční banky v pátek na valné hromadě schválili návrh představenstva na vyplacení dividendy za loňský rok 310 korun na akcii před zdaněním, je tedy stejná jako za rok 2014. Celkem si tak akcionáři rozdělí 11,78 miliardy korun, 92,4 procenta loňského zisku ve výši 12,8 miliardy. Nejvíce připadne mateřské francouzské skupině Société Générale, která v české bance drží podíl 60,35 procenta.

Valná hromada zvolila Bořivoje Kačenu členem dozorčí rady a členem výboru pro audit. Rozhodla také o změně stanov, jejíž součástí je štěpení akcií v poměru 5:1. To znamená, že se zvýší počet akcií rozdělením těch současných. Nynější akcionáři obdrží místo jedné dosavadní akcie o nominální hodnotě 500 korun pět nových, nominální hodnota každé bude 100 korun.

Nárok na dividendu má akcionář, který byl majitelem akcie KB k 15. dubnu 2016. Dividenda bude splatná 23. května 2016.

KB patří k největším bankovním skupinám v tuzemsku. Hlavním majitelem KB je francouzská Société Générale s podílem 60,4 procenta. Société Générale je druhou největší bankou ve Francii.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru