Jeden z největších tuzemských e-shopů parfums.cz letos očekává rekordní tržby přes šest miliard korun. Za nárůstem stojí mimo jiné další rozšiřování sortimentu. Loni e-shop dosáhl tržeb 4,5 miliardy korun. 

"Za první čtvrtletí letošního roku jsme meziročně dosáhli růstu přes 35 procent, tedy na úrovni plánů pro celý letošní rok," uvedl marketingový manažer parfums.cz Radek Ondrášík. V absolutních číslech byl obrat 1,1 miliardy korun.

Podíl Česka na celkových tržbách firmy představuje zhruba 20 procent. Počet odeslaných zásilek parfums.cz za první tři měsíce roku překročil jeden milion.

Internetový obchod letos už dříve uvedl, že plánuje expanzi do dalších tří evropských zemí. Nyní je aktivní ve 13 státech, např. ve Spojených státech. Loni firma začala nabízet zboží britským zákazníkům. Parfums.cz působí v ČR od roku 2006. Řadí se mezi největší tuzemské e-shopy. Provozuje ho firma Internet shop. Ve finančním roce 2013/2014 firma dosáhla zisku 11,6 milionu korun.

Tržby tuzemských internetových obchodů budou letos dál pokračovat v rychlém růstu, meziročně stoupnou až o pětinu. Odhaduje to Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Obrat českého elektronického obchodování by tak mohl dosáhnout 93 až 97 miliard korun, loni to bylo 81 miliard korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru