Nadnárodní tabákové společnosti Philip Morris International klesl v prvním čtvrtletí čistý zisk i příjem. Americká společnost, která prodává cigarety Marlboro a dalších značek mimo území Spojených států a je i největším českým tabákovým výrobcem, dodala méně cigaret. Oznámila to v úterý firma.

Čistý zisk společnosti klesl ve čtvrtletí o 14,8 procenta na 1,53 miliardy dolarů (36,4 miliardy korun), což odpovídá výsledku 98 centů na akcii. Analytici v průzkumu společnosti Zacks Investment Research počítali průměrně s výsledkem 1,11 dolaru na akcii. Příjem se snížil o 3,3 procenta na 16,08 miliardy dolarů (382,3 miliardy korun) a rovněž zaostal za odhady, napsala agentura AP.

Společnost uvedla, že na celkovém příjmu za první tři měsíce roku se podepsaly kurzové změny i nižší objem dodávek. Množstevní odbyt cigaret bez započtení akvizic klesl o 1,4 procenta.

Generální ředitel společnosti André Calantzopoulos uvedl, že do výsledků za první čtvrtletí se promítlo tvrdé srovnání s "výjimečně dobrým" prvním kvartálem loňského roku.

Philip Morris International je druhým největším prodejcem cigaret na světě po čínském státním podniku China National Tobacco. Jeho americkým partnerem je Philip Morris USA, jehož vlastníkem je společnost Altria. Ta oddělila mezinárodní aktivity Philip Morris do samostatné firmy v roce 2008.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru