České firmy Newton Media a Socialbakers budou v následujících čtyřech letech vypracovávat pro Evropskou komisi analýzy tradičních i sociálních médií. Konsorcium uspělo v tendru, mediální analýzy bude poskytovat spolu s globálními společnostmi Prime Research a Ebiquity. V úterý to sdělili zástupci Newton Media. Finanční hodnotu tendru neuvedli.

Evropská komise bude mezi tři vítězné uchazeče o tendr rozdělovat zakázky podle stanoveného klíče. Newton Media a Socialbakers poskytnou EK komplexní služby v oblasti analýzy obsahu celosvětových tištěných titulů, on-line zdrojů včetně sociálních médií a televizního a rozhlasového vysílání. Součástí zakázky je i práce s nejnovějšími technologiemi v oblasti zpracování a zobrazovaní dat a sdílení know-how posledních trendů ohledně získávání relevantních informací, uvedla firma v tiskové zprávě.

Newton Media je česká technologická společnost se středoevropskou působností, monitorující a analyzující média na trzích ČR, Polska a Slovenska. Působí i v Chorvatsku, Slovinsku, Srbsku, Bosně a Hercegovině a v Makedonii. V oboru firma působí od roku 1995.

Společnost Socialbakers, kterou založil v roce 2009 v Plzni Jan Řežáb, pomáhá firmám měřit úspěšnost na komunitních sítích, jako jsou Facebook, Twitter či Google+. Sídlo má v Praze a desítku poboček po celém světě.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru