Evropská komise zatím českému ministru financí Andreji Babišovi (ANO) neumožní změnit systém výběru daně z přidané hodnoty. Babiš chce v Česku plošně zavést přenesení daňové povinnosti (reverse charge). DPH by pak platil odběratel služeb, a ne ten, kdo je poskytuje. Dosud tento model platí jen u vybraných položek. Babiš nabízel, že by Česko "na vlastní kůži" jako pilotní projekt otestovalo co nejširší využití tohoto režimu. 

Komise ve čtvrtek místo toho oznámí, že nejdříve vypracuje analýzu, která má ukázat, jestli má takový systém smysl. Českému rozhlasu-Radiožurnálu to řekly tři dobře informované zdroje. I to je ale výrazný posun v názoru komise, která původně český požadavek striktně odmítala.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.