Policie musela zasahovat na valné hromadě německé automobilky Daimler Benz v Berlíně. Na ní ve středu 5500 akcionářů schválilo výplatu rekordní dividendy 3,25 eura na akcii. Když si jeden z nich bral u bufetu s občerstvením velkou porci opečených párků, jedna z přihlížejících žen, také akcionářka firmy, ho napomenula a začali se hádat tak, že organizátoři raději povolali policii. 

Daimler investuje dalších 250 milionů eur do rozšíření výroby Mercedesů v Maďarsku - čtěte ZDE

Podle listu Handelsblatt bylo servírováno na 12 500 párků pro 5500 účastníků. Občerstvení v ceně větší než je hodnota jedné akcie na burze je tradiční součástí valných hromad evropských společností, upozornila agentura Bloomberg.

Balíček párků k opečení v diskontním řetězci Aldi stojí polovinu sumy, o kterou si akcionáři zvýšili dividendu. Šéf firmy Manfred Bischoff po incidentu vtipkoval, že firma bude muset příště více uspokojit hlad svých akcionářů. "Buď potřebujeme víc párků, nebo se jich zbavit úplně," řekl.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru