Když se uprostřed uprchlické krize v létě loňského roku sousední Německo odhodlalo přijmout všechny, kteří se tlačili v sousedních zemích, ozývaly se pesimistické hlasy, že Německo čeká ekonomický kolaps. A krachne-li Německo, padne deprese i na celou Evropu.

Opak je pravdou. Německá ekonomika roste nejrychleji za posledních pět let, a Němci dokonce hlásí přebytek veřejných rozpočtů v neuvěřitelné výši 29,5 miliardy eur (zhruba 810 miliard korun, což je šestina české ekonomiky). Spolkový rozpočet přesahuje plán vyrovnanosti o dvacet a jednu miliardu eur, což je německý rekord nevídaný dlouhých patnáct let, i když částečně i díky tomu, že do státní pokladny letos přišly platby za mobilní licence.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru