Nokia plánuje propustit ve Finsku po převzetí francouzského výrobce telekomunikačního zařízení Alcatel-Lucent zhruba 1300 zaměstnanců. Oznámila to firma ve středečním prohlášení. V současnosti má Nokia ve Finsku 6850 zaměstnanců a celosvětově zhruba 104 000.

Nokia zahájila svůj program snižování počtu zaměstnanců ve středu. Jejím cílem je snížit provozní náklady do roku 2018 o 900 milionů eur (24,3 miliardy korun) ročně.

Agentura Bloomberg s odvoláním na informovaný zdroj uvedla, že Nokia plánuje celosvětově zrušit 10 000 až 15 000 pracovních míst a propouštění se dotkne 30 zemí. Mluvčí Nokie se k propouštění v dalších zemích odmítl vyjádřit.

Mluvčí německé divize však agentuře Reuters řekla, že v Německu by mělo firmu opustit 1400 zaměstnanců. Dalších 400 míst má Nokia zrušit ve Francii, zde však podle dohody s vládou současně vytvoří 500 míst ve výzkumu a vývoji. V Německu má firma nyní 4800 zaměstnanců a ve Francii 4200.

Nokia loni v dubnu oznámila, že se dohodla na převzetí konkurenční společnosti Alcatel-Lucent za 15,6 miliardy eur. V lednu pak firma zahájila slučování svých operací s operacemi firmy Alcatel-Lucent. Nokia byla před akvizicí třetím největším výrobcem zařízení pro telekomunikační sítě na světě a akvizice má firmě pomoci lépe konkurovat švédskému Ericssonu a čínskému Huaweii.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru