Ocenění na veletrzích zemědělské techniky Techagro a přidružených akcích v Brně dostalo 13 exponátů. Je mezi nimi například samojízdný postřikovač od společnosti Agrio MZS. Řekli to organizátoři Veletrhů Brno. Organizátoři vybírali vítěze téměř ze stovky přihlášených exponátů.

Grand prix Techagro získalo například zařízení na broušení nožů pro zemědělské stroje od společnosti Maschinenfabrik Bernard Krone GmbH & Co. KG, multifunkční nosič Raptor Hydro od společnosti Vari nebo traktor od společnosti AGCO Fendt.

Mezi dalšími oceněnými je například nůž pro zemědělce od společnosti Mikov nebo štěpkovač výrobce Laski.

Veletrhy zemědělské techniky Techagro společně s dalšími výstavními akcemi začaly na brněnském výstavišti v neděli. Veletrhy končí ve čtvrtek a zájem o ně je letos rekordní. Vystavovatelé obsadili všechny pavilony, a pořadatelé dokonce museli postavit ještě jednu montovanou halu.

Letos přijelo 777 vystavovatelů ze 40 zemí, jde o největší veletrh zemědělské techniky v Evropě. Dlouhodobě je třetí největší po akcích v Hannoveru a v Paříži. Důležitým tématem je letos elektronika a inteligentní systémy využitelné v zemědělství, jež mají symbolizovat jeho budoucnost.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru