Dánskému automobilovému trhu vládnou malá, levná auta. Mezi nimi získaly velmi silnou pozici i úsporné modely Škody Auto: Citigo a Fabia patří momentálně k nejprodávanějším vozům automobilky v této severské zemi, kde pořízení nového vozu zatěžují obří daně.

Česká značka v zemi navíc roste. Například v únoru tam Škoda prodala o čtyřicet procent více aut než loni ve stejném měsíci. A i letos se drží mezi nejžádanějšími vozy, v březnu byla trojkou na trhu. Image Škodovky pak posílilo její místo ve vozovém parku dánské královské rodiny, superbem jezdila i korunní princezna Marie, která je podle mnohých nejstylovější šlechtičnou Evropy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Dánsko má při registraci nového auta jedny z nejvyšších daní na světě. Mohou se vyšplhat až na 180 procent z ceny vozu.
  • Proto jsou v této skandinávské zemi oblíbená malá a levná auta. Prodeje Škody Auto zde táhnou především modely Citigo a Fabia.
  • Výkonný ředitel Škody Auto v Dánsku Henrik Blom říká, že česká značka má v zemi velmi dobrou reputaci.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru