Realitní magnát a jeden z republikánských kandidátů na prezidenta Spojených států Donald Trump má údajně u světových bank úvěr ve výši 250 milionů amerických dolarů (5,9 miliardy korun). Peníze si půjčil na různé developerské projekty. Vyplývá to z jeho osobních finančních dokumentů, píše server MarketWatch.com.

Jeho věřiteli jsou převážně malé firmy. Deutsche Bank je podle listu Wall Street Journal jediná banka s výrazným zastoupením na Wall Street, která mu stále ještě půjčuje. Od roku 2012 Trumpovi půjčila přes 300 milionů dolarů skrze svoji soukromou banku. Naposledy mu poskytla úvěr 170 milionů dolarů, aby mohl zrenovovat starou budovu pošty ve Washingtonu, kterou předělává na luxusní hotel.

Ostatní velké banky obchodovatelné na newyorské burze, jako jsou Goldman Sachs, JPMorgan nebo Citigroup, se do byznysu republikánského kandidáta nijak moc nevměšují.

Donald Trump se před nedávnem chlubil, že čistá hodnota jeho majetku je 10 miliard dolarů, zatímco redakce amerického magazínu Forbes jeho jmění vyčíslila na 4,5 miliardy, čímž se z něj pro letošní rok stal 324. nejbohatší člověk planety. V porovnání s minulým rokem poskočil o 81 příček vzhůru.

Hlavním důvodem neshody bylo, že součástí Trumpova ocenění byla samotná značka "Trump", které si on sám cení na 3,3 miliardy dolarů. Magazín Forbes ji však odhaduje na rovnou nulu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru