Jeho život se odehrává v nejdražší pražské ulici - v Pařížské. Roky v ní provozoval pod hlavičkou společnosti John Grove & partners několik butiků s luxusními značkami Hublot, Vertu či Audemars Piguet, teď tu sídlí jeho společnosti Asten Hotels a Asten Property, které provozují luxusní hotely a zprostředkovávají obchod s prémiovými nemovitostmi.

"Teď má pro mě luxus jinou podobu. Největším luxusem je čas," tvrdí byznysmen Vladan Hájek, který má další podíly i ve firmách zastupujících prodeje exkluzivních kol Colnago, ručně dělaných švýcarských lyží Zai anebo cyklistického oblečení Assos. "Mnoha lidem je úplně jedno, zda mají na účtu 10 tisíc, milion nebo miliardu, ale je důležité, jak si peníze užijí, za co je utratí a co to dá jim samotným," dodává Hájek.

V článku se dále dozvíte

  • Byznysmen Vladan Hájek provozuje síť luxusních hotelů a v Česku zároveň zastupuje exkluzivní světové značky.
  • Odešel z vysokého manažerského postu v telekomunikační společnosti a začal podnikat prodejem luxusních mobilních telefonů.
  • "Když značku vlastní zakladatel či rodina, je to obrovská výhoda, která výrobku pomáhá. Dá se to skvěle komunikovat, dá se z toho benefitovat," říká v rozhovoru pro týdeník Ekonom.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru