Míra nezaměstnanosti v Německu v březnu zůstala na 6,2 procenta, nejníže od sjednocení země v roce 1990. Nezměnil se ani celkový počet nezaměstnaných, který poprvé od loňského září nevykázal pokles. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které ve čtvrtek zveřejnil spolkový úřad práce. 

Bez práce bylo v březnu 2,728 milionu lidí, stejně jako v únoru. Analytici přitom podle průzkumu agentury Reuters očekávali pokles počtu nezaměstnaných, v průměru o 7000 osob.

"Celkově se trh práce i nadále vyvíjel příznivě. Nezaměstnanost se sice po sezonním očištění nezměnila, počet pracovních míst podléhajících sociálnímu pojištění se ale opět zvýšil," poznamenal šéf spolkového úřadu práce Frank-Jürgen Weise. 

Podle sezonně neočištěných údajů se počet nezaměstnaných v březnu snížil o 66 000 na 2,485 milionu. Míra nezaměstnanosti se snížila na 6,5 procenta z únorových 6,6 procenta.

Výbor ekonomických poradců německé vlády minulý týden mírně zhoršil hospodářský výhled, což zdůvodnil zpomalováním růstu světové ekonomiky. Hrubý domácí produkt Německa by se měl v letošním roce podle nové prognózy zvýšit pouze o 1,5 procenta, místo dříve předpokládaného růstu o 1,6 procenta.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru