Dvaasedmdesátiletá Connie Blanchettová nedávno nastoupila do nového zaměstnání. Nově pracuje na částečný úvazek v místní agentuře zajišťující sociální služby v Anoka County, čtvrtém nejlidnatějším městě státu Minnesota. "Budu pracovat tak dlouho, jak jen budu moci," sdělila deníku Wall Street Journal (WSJ). Ví, že není zdaleka jediná pracující Američanka jejího věku. Je jednou z mnoha amerických starších žen, které pracují nebo hledají práci déle a později než jakákoli předchozí generace. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Američtí senioři zůstávají v zaměstnání nebo si hledají nové i daleko po šedesátce. Nejvíce roste počet pracujících žen.
  • Podle odhadů by do osmi let mohla chodit do práce pětina seniorek. Dnes je to každá sedmá.
  • Dvě třetiny starších zaměstnankyň pracují z nutnosti dalšího příjmu. Zbylá třetina zůstává dobrovolně, jejich zaměstnání je naplňuje

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.