Německý automobilový koncern Volkswagen svolává po celém světě zhruba 800 tisíc sportovně užitkových vozů značek Volkswagen a Porsche kvůli možnému problému s pedály. Firma to oznámila ve čtvrtek.

Na kontrolu musí 391 tisíc vozů Volkswagen Touareg a 409 477 vozů Porsche Cayenne vyrobených mezi rokem 2011 do letošního roku. Příčinou je možný uvolněný pojistný kroužek v pedálovém systému.

Automobilka Porsche, která je podobně jako mladoboleslavská Škoda Auto jednou z divizí koncernu Volkswagen, uvedla, že na problém se přišlo v rámci interní kontroly. U nejnověji vyráběných modelů byl již odstraněn.

Svolávací akce má preventivní charakter, uvedl také koncern ve čtvtečním sdělení.

Volkswagen již ve středu oznámil, že kvůli možným problémům s elektronikou svolává po celém světě zhruba 177 tisíc novějších vozů Passat, z toho 63 tisíc aut v Německu. Obdobně Škoda Auto ve čtvrtek uvedla, že svolává do servisu svůj nejnovější model Superb. Potíže s elektronikou by se podle ní mohly vyskytnout u zhruba 25 tisíc vozů, u více než poloviny z nich je již závada opravena.

Největší evropská automobilka se v poslední době potýká s následky největšího skandálu ve své historii poté, co loni v září přiznala, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě instalovala software umožňující manipulovat s testy emisí.

Obě nejnovější svolávací akce s tzv. aférou Dieselgate nesouvisejí.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru