Ministr zemědělství Marian Jurečka pošle mlékařům další peníze na zvládnutí krize. Ministerstvo zemědělství vypsalo dva nové dotační programy - 400 milionů korun dostanou zpracovatelé a producenti mléka s vysokou kvalitou a dalších 450 milionů poputuje na zlepšení životních podmínek krav.

"Zlepšení životních podmínek v chovu dojnic je určeno na chlazení stájí v létě, na temperování vody k napájení v zimě, na častější ošetřování paznehtů nebo na diagnostiku zánětu vemene dojnic," přibližuje Marian Jurečka. Zlepšení životních podmínek krav má pomoci i k dosažení kvalitnějšího mléka. 

 "Je v zájmu chovatele, aby se jeho zvířata cítila dobře a nebyla stresovaná, protože i díky tomu lépe dojí," říká předseda Zemědělského svazu Martin Pýcha. V moderně vybavených kravínech je už dnes standardem, že krávy mají například drbátka, kartáče, které si zvířata umí spustit. Chovatelé se také snaží, aby dobytek neobtěžoval hmyz. 

"Podle našeho názoru je nejefektivnějším zlepšením životních podmínek, aby zvíře mělo možnost být co nejvíce na pastvě. Nebo aby nemuselo žít v přeplněných kravínech," podotýká Josef Stehlík, předseda Asociace soukromého zemědělství a zástupce drobnějších rodinných farem.  

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.