Miliardová zakázka brněnské stavební firmy Unistav, ale i problematické úvěry České exportní banky z minulosti. Po třech letech začal v Praze pokus o restart česko-ruských obchodních vztahů. Český export do Ruska loni klesl o třetinu na 78 miliard korun. Více než sankce ho komplikuje propad ruského rublu a pokles cen ropy a zemního plynu.

Velkou zakázku na česko-ruské mezivládní komisi podepsala stavební firma Unistav Construction. Bude se  podílet na stavbě podniku na výrobu syntetických vláken, který celkem 3,7 miliardami korun úvěruje banka ČSOB. Zakázku potvrdil HN v rozhovoru ruský obchodní zástupce Sergej Stupar. Spolu s Unistavem se na realizaci projektu budou podílet i další české firmy. Délka realizace včetně projekčních prací se předpokládá tři roky.

V článku se dále dozvíte

  • Brněnská stavební firma se po několika letech vrací do Ruska s velkým projektem.
  • Obchodní zástupce Sergej Stupar povzbuzuje české firmy, aby v Rusku investovaly, několik to již udělalo.
  • Mládek řešil s ruskou delegací miliardové pohledávky České exportní banky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.