Západoevropské akcie zahájily úterní obchodování prudkým poklesem. Nejhůře si vedou tituly z oblasti cestování a volného času, které reagují na zprávy o explozích na bruselském letišti. Kolem 10.00 SEČ index FTSEurofirst 300 klesl o 1,2 procenta a pohyboval se kolem 1324 bodů. Více než procento ztrácí rovněž hlavní index belgických akcií BEL20.

Loni pražské burze kralovalo O2, index PX klesl o 13 procent. To je druhý nejhorší výsledek v regionu - čtěte ZDE

Dílčí index cestovních společností STOXX Europe 600 oslabuje o 2,6 procenta. Nejhůře si vedou akcie leteckých společnosti easyJet a Ryanair a hotelových společností Accor, InterContinental Hotels a IHG, napsala agentura Reuters.

Během úterního dopoledne klesala i pražská burza, která odepsala půl procenta. Hodnotu ztrácejí akcie Erste Bank i Komerční banky, daří se naopak akciím ČEZ, pojišťovny VIG či sázkové Fortuny. 

Odletovou halou bruselského letiště Zaventem v úterý ráno otřásly dvě exploze. Podle médií vybuchly nálože a zahynulo několik lidí. Belgická média spekulují o sebevražedných útocích, ale úřady zatím neoznámily, že jde o terorismus. Belgické ministerstvo vnitra krátce po výbuších zvýšilo v celé zemi varování před teroristickými útoky na čtvrtý, tedy nejvyšší stupeň. Belgický premiér Charles Michel svolal mimořádné zasedání bezpečnostní rady státu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru