Společnost Italian Gaming Holding, která patří pod investiční skupinu KKCG podnikatele Karla Komárka, a společnost Emma Capital podnikatele Jiřího Šmejce jsou součástí konsorcia, které se účastní soutěže na provozování italské loterie Lotto. Dalšími členy konsorcia jsou firmy Lottomatica, Novomatic Italia a Arianna 2001. Konsorcium podalo svou nabídku ve středu, tedy v den uzávěrky výběrového řízení. Informovala o tom mluvčí KKCG Dana Dvořáková.

Pokud konsorcium v soutěži o Lotto uspěje, pak by na základním kapitálu měla největší podíl Lottomatica, a to 61,5 procenta. Italian Gaming Holding by měla 32,5 procenta, Arianna čtyři procenta a Novomatic Italia zbylá dvě procenta. "Členové konsorcia spojili své síly, aby do loterie Lotto přinesli své znalosti, zkušenosti a schopnosti se strategickým a operativním řízením loterií a silné finanční zázemí," uvedla KKCG v tiskové zprávě.

Nedávno společnosti KKCG a Emma Capital oznámily, že spolu s rakouskou loterijní společností Novomatic ovládnou také rakouského provozovatele kasin Casinos Austria (Casag).

KKCG a Emma Capital také zakládají holdingovou společnost Sazka Group a.s. "Z ní hodláme vybudovat vedoucí evropskou skupinu zaměřující se na podnikání v oblasti herního průmyslu," uvedl investiční ředitel Sazka Group Štěpán Dlouhý. KKCG bude mít v Sazka Group tříčtvrteční podíl.

KKCG a Emma Capital jsou prostřednictvím investičního fondu Emma Delta největšími akcionáři řecké společnosti OPAP, která patří mezi největší herní a loterijní firmy v Evropě. Příjmy OPAP v roce 2014 přesáhly 4,2 miliardy eur (113 miliard korun). KKCG kromě toho vlastní Sazku, největší loterijní a sázkovou společnost v České republice.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru