Na to, jak jsme malá země, jsme v oblasti nanotechnologií průkopníkem světového formátu, tvrdí tajemník Asociace nanotechnologického průmyslu Pavel Malúš. Jeho organizace ve středu v brněnském univerzitním kampusu pořádá další ročník setkání místních nanotechnologických firem pod názvem Nanoden.

Nanobyznys představuje nový obor podnikání, který se dotýká medicíny, automobilového průmyslu nebo také ochrany ovzduší či oděvnictví. Předponou nano- se označují takové technologie, které se zabývají výzkumem či vývojem materiálů velmi malých rozměrů o tloušťce tisíciny lidského vlasu. Z nanomateriálů mohou díky jejich specifickým vlastnostem vznikat třeba zdravotnické textilie bránící průniku virů přes látku. Jinde zase technologie zvyšující ochranu čelních skel automobilů před pošpiněním.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V Brně začíná přehlídka českých nanotechnologických firem zvaná Nanoden. Představí se na ní i nová nanobavlna, chránící zdraví alergiků.
  • I když jsou Češi světovými lídry v oblasti nanotechnologií, nedokážou své nápady prodat, říká tajemník nanoasociace Pavel Malúš.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.