Automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) svolává ke kontrole téměř 30 tisíc sedanů své luxusní divize Maserati. Důvodem je nechtěné zrychlování vozů. Podobný problém měla v minulosti se svými vozy japonská automobilka Toyota Motor, uvádí CNN.

Podlahové rohože některých sedanů Maserati Ghibli a Quattroporte se mohou přichytit k plynovému pedálu a způsobí, že vůz zrychluje, i když řidič zvedl nohu z plynového pedálu.

Vozy Maserati jsou však na rozdíl od vozů Toyoty vybavené bezpečnostním systémem přednostního brzdění brike override. Tento systém v kritické situaci, pokud jsou oba pedály sešlápnuté současně, upřednostní brzdění před zrychlením. Je tak snazší dostat vůz zpět pod kontrolu.

Závada se týká sedanů z modelových let 2014 až 2016. Maserati bude informovat majitele, aby se dostavili k výměně podlážky na straně řidiče a krytu pedálu plynu zdarma.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru