Automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) svolává ke kontrole téměř 30 tisíc sedanů své luxusní divize Maserati. Důvodem je nechtěné zrychlování vozů. Podobný problém měla v minulosti se svými vozy japonská automobilka Toyota Motor, uvádí CNN.

Podlahové rohože některých sedanů Maserati Ghibli a Quattroporte se mohou přichytit k plynovému pedálu a způsobí, že vůz zrychluje, i když řidič zvedl nohu z plynového pedálu.

Vozy Maserati jsou však na rozdíl od vozů Toyoty vybavené bezpečnostním systémem přednostního brzdění brike override. Tento systém v kritické situaci, pokud jsou oba pedály sešlápnuté současně, upřednostní brzdění před zrychlením. Je tak snazší dostat vůz zpět pod kontrolu.

Závada se týká sedanů z modelových let 2014 až 2016. Maserati bude informovat majitele, aby se dostavili k výměně podlážky na straně řidiče a krytu pedálu plynu zdarma.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru