Úvěrová společnost Home Credit loni snížila ztrátu na 41,6 milionu eur (1,12 miliardy korun) z 60 milionů eur (1,62 miliardy korun) v roce 2014. Po třech ztrátových pololetích se navíc ve druhé polovině roku dokázala vrátit k zisku, když vydělala celkem 48,8 milionu eur (1,32 miliardy korun).

Firmě vlastněné skupinou PPF Petra Kellnera a miliardářem Jiřím Šmejcem pomohl k obratu trendu růst v Asii, stabilita hospodaření v Česku a také uzavření tisíců poboček na ruském trhu spojené s razantním propouštěním. Home Credit musel v Rusku sužovaném nepříznivou ekonomickou situací za poslední dva roky propustit 10 tisíc lidí a přistoupit ke zpřísnění pravidel pro poskytování půjček. I díky tomu se na ruském trhu vrátil v loňském čtvrtém čtvrtletí k ziskovosti.

Home Creditu se kromě reakce na dění v Rusku podařilo uspět na rychle rostoucích trzích v Asii. V Číně se objem nových peněz poskytnutých klientům obdobně jako rok předtím meziročně téměř zdvojnásobil. Úvěry vydané v Číně tak letos tvořily už 41 procent všech nových úvěrů skupiny. Podíl Asie jako celku i díky snížení objemu nových úvěrů v Rusku přesáhl 56 procent.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru