Německé uhelné elektrárny a doly Vattenfall nebude tak lehké prodat, jak si švédská společnost představovala.

Podle informací německého deníku Handelsblatt začíná Vattenfall hledat nové alternativní způsoby prodeje, protože žádný ze zájemců o švédská aktiva není ochotný zaplatit přijatelnou cenu.

Tři ze čtyř zájemců přitom jsou z Česka – polostátní ČEZ, Energetický a průmyslový holding Daniela Křetínského a Patrika Tkáče a Czech Coal Pavla Tykače. Německý Staeg pak raději závaznou nabídku vůbec nepodá.

Vattenfall tak nyní podle deníku například zvažuje založení fondu či nadace, která by jeho uhelný byznys v Německu převzala.

Vattenfall je po RWE a E.ON třetím největším producentem elektřiny v Německu. Patří mu 13 procent trhu, což jsou téměř tři miliony zákazníků. Většinu produkce má Vattenfall založenou na fosilních palivech. Jeho elektrárny tvoří desetinu emisí CO2 v Německu.

Vattenfall v Sasku prodává čtyři elektrárny a pět dolů, které je zásobují. Součástí tendru je také deset vodních elektráren. Celkový výkon všech elektráren dosahuje 11 tisíc megawattů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru