Přesně před rokem začal fungovat projekt Opravarna.cz, díky němuž si lidé mohou nechat opravit téměř jakékoliv elektro zařízení bez nadbytečné administrativy i extra provizí. Opraváři tu nejsou profesionální servisní experti, ale například studenti, kutilové nebo jednoduše nadšenci do oprav.

A pracují za lidové ceny, jež si dohodnou přímo se zadavatelem zakázky. 

Za rok od spuštění má projekt na svém kontě přes 3700 zakázek, převážně počítačů a mobilů. Pokud se přístroj nepodaří "oživit", je možné přes tuto virtuální opravárnu také drobná elektronická zařízení odevzdat k ekologické recyklaci. 

Opravit se podařilo leccos - od mobilů po mixéry a kávovary a to v řádu stovek kusů. "Máme radost z toho, že výrobky, které by jinak skončily na skládce, díky šikovným opravářům slouží i dále," komentuje první rok projektu jeho zakladatel Jan Charvát.

"V projektu Opravárna v současnosti pracuje 1800 opravářů po celé republice. Pro některé z nich se práce stala dokonce hlavní živností. Nejšikovnější opraví i tři výrobky denně," dodal Charvát. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru