Česko zaostává za ostatními zeměmi střední a východní Evropy v objemu peněz investovaných do start-upů. Důvodem není nedostatek kvalitních projektů, ale hlavně problémy s jejich financováním. Na bankovní úvěr dosáhne jen sedm procent začínajících podnikatelů a fondy rizikového kapitálu, které do start-upů investují, se v Česku zabývají především velkými projekty. Zakladatelům nových firem proto často nezbývá nic jiného než použít vlastní peníze nebo se obrátit s žádostí o půjčku na rodinné příslušníky, známé či kamarády.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Začínající firmy v Česku shánějí peníze na vlastní rozvoj jen s obtížemi.
  • Banky jim poskytují hlavně kontokorenty, u firemních půjček požadují historii nebo záruky.
  • Stát chce na podpoře start-upů spolupracovat se soukromými subjekty. Připravuje Národní inovační fond, který by mohl rozdělit okolo dvou miliard korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru