Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil majetkové změny ve společnosti Eltodo, která má v ČR významné postavení například v dodávkách systémů pro řízení dopravy nebo technologií pro veřejné osvětlení.

V pondělí to řekl mluvčí úřadu Martin Švanda. Nově by měl společnost kontrolovat předseda dozorčí rady společnosti Libor Sadílek.

Antimonopolní úřad zkoumá majetkové změny ve společnosti Eltodo, firmu začne ovládat předseda dozorčí rady - čtěte ZDE

"Spojení bylo povoleno ve zjednodušeném řízení. Rozhodnutí již je pravomocné," uvedl Švanda. ÚOHS posuzoval oblast elektrotechnické výroby, elektromontáže, parkovacích systémů a silničních dopravních systémů. Zabýval se také oblastí telekomunikačních sítí a systémů, integrovaných bezpečnostních systémů, datových sítí, varovných a informačních systémů nebo zabezpečovací techniky.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Sadílek měl zatím podle dostupných informací v Eltodu poloviční podíl prostřednictvím společnosti Novoenergo. Dalších téměř 50 procent v Eltodu kontrolovalo Centrum Novodvorská, které vlastnili jiní dva lidé. Jak se přesně podíly změní, antimonopolní úřad nezveřejňuje. V návrhu na povolení fúze je uvedeno, že Sadílek má získat možnost nepřímo výlučně kontrolovat Eltodo.

Eltodo zabezpečuje komplexní projekty, dodávky, montáže, údržbu, servis ve všech segmentech působení skupiny Eltodo, tedy v energetice, dopravě, osvětlení, telematice, pronájmech, stavbách na klíč. Výnosy společnosti překročily v roce 2014 dvě miliardy korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru