T-Mobile začne od 30. dubna jinak účtovat roamingové hovory v zemích EU. Základní cena bude stejná jako za volání v rámci ČR, za každou minutu hovoru, SMS a megabyte dat bude příplatek. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Změnu si vyžádalo nařízení Evropské komise, kterému se budou muset přizpůsobit i ostatní operátoři.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Příplatek za odchozí minutu hovoru bude 1,65 koruny, za příchozí 37 haléřů. Za odeslanou SMS si uživatel v EU připlatí 65 haléřů a za jeden megabyte dat 1,65 koruny. Pokud má zákazník v rámci tarifu bezplatné minuty, SMS nebo data, bude mu operátor za zahraniční volání účtovat jen příplatek a po vyčerpání limitu k němu připočte ještě běžnou domácí sazbu.

EU Roaming má přinést většině uživatelů zlevnění a zjednodušení služeb. "Například běžný zákazník z řad domácností s tarifem S námi síť nesíť, který při své dovolené v Chorvatsku provolal 15 minut, odeslal pět SMS a s účtováním podle přenesených dat prosurfoval 100 MB, zaplatil za svoji spotřebu v roce 2015 částku 767,25 koruny. Podle nového ceníku zaplatí pouze 193 korun, tedy přibližně čtvrtinu," uvedla mluvčí T-Mobilu Martina Kemrová.

Nové účtování nastaví T-Mobile nejpozději k 30. dubnu tarifním zákazníkům, zákazníkům s předplacenou kartou a živnostníkům, firemním klientům s individuální smlouvou nové účtování podle základní ceny tarifu zapne na vyžádání. Vzhledem k tomu, že se zcela změní princip účtování roamingu, začíná operátor své klienty informovat s předstihem.

T-Mobile Czech Republic působí na českém trhu od roku 1996. S šesti miliony mobilních zákazníků je jedničkou na českém mobilním trhu.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.