Prodejce sportovních potřeb Decathlon se v Česku v roce 2015 vymanil ze ztráty a zvýšil obrat téměř o polovinu. Zisk společnosti dosáhl předloni 56 milionů korun po ztrátě 77 milionů o rok dříve. Tržby stouply meziročně o 45 procent na 751 milionů korun. Firma chce v tuzemsku dál expandovat.

"Společnost by chtěla v následujících letech udržet rostoucí trend svých tržeb a v případě možností i nadále expandovat na českém trhu," uvedla firma.

Francouzský Decathlon v Česku působí od roku 2011, má v tuzemsku devět prodejen a zaměstnává 158 lidí. Společnost má prodejny v 20 zemích světa.

Konkurenční řetězec Sportisimo ve finančním roce 2014/2015 zvýšil tržby o čtvrtinu na pět miliard korun. Zisk stoupl o 13 procent na 154 milionů korun. Hervis v Česku v roce 2014 prohloubil ztrátu na 103 milionů korun, tržby klesly o tři procenta na 939 milionů korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru