Když se řekne Calais, každý si hned představí všudypřítomné bahno, modré stany a uprchlíky žijící v nevyhovujících podmínkách. Nevlídný image má dopad na celé město. Hoteliéři jen marně vyhlíží hosty, zatímco prodejny v přístavním městě zejí prázdnotou. I proto tamní obyvatelé vyzývají vládu, aby jim pomohla. V pondělí se hodlají vydat do Paříže, kde budou demonstrovat.

U Calais leží uprchlický tábor, který francouzská média často označují za "největší slum ve Francii". S dopadem uprchlické krize se přístavní město potýká už řadu let. Potíže ale vzrostly v posledních měsících, kdy se tábor přezdívaný Džungle opět dostal do hledáčku úřadů i médií.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.