Pokles ceny plynu pokračuje. Od května sníží ceny pro koncové zákazníky RWE, největší dodavatel zemního plynu v České republice

"Už v lednu jsme zlevňovali plyn o šest procent pro ty, co topí, a o 13 procent pro ty, co na plynu vaří," řekl HN mluvčí RWE Martin Chalupský. "Nyní jsme poklesy cen plynu na světových trzích vyhodnotili již jako stabilní a můžeme tak garantovat, že v ceníku od 1. května zlevníme minimálně od 10 procent," přibližuje mluvčí záměry firmy, od níž bere plyn na 1,7 milionu českých zákazníků.

Podle Chalupského se ceníky ještě tvoří, takže to zlevnění může být "ještě o nějaké to procento větší". Definitivní ceny mají být známy s měsíčním předstihem.

Plyn snižují i další obchodníci. Plošné sedmiprocentní zlevnění k začátku března oznámily MND, novou nabídku chystá i Pražská plynárenská.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.