Pokles ceny plynu pokračuje. Od května sníží ceny pro koncové zákazníky RWE, největší dodavatel zemního plynu v České republice

"Už v lednu jsme zlevňovali plyn o šest procent pro ty, co topí, a o 13 procent pro ty, co na plynu vaří," řekl HN mluvčí RWE Martin Chalupský. "Nyní jsme poklesy cen plynu na světových trzích vyhodnotili již jako stabilní a můžeme tak garantovat, že v ceníku od 1. května zlevníme minimálně od 10 procent," přibližuje mluvčí záměry firmy, od níž bere plyn na 1,7 milionu českých zákazníků.

Podle Chalupského se ceníky ještě tvoří, takže to zlevnění může být "ještě o nějaké to procento větší". Definitivní ceny mají být známy s měsíčním předstihem.

Plyn snižují i další obchodníci. Plošné sedmiprocentní zlevnění k začátku března oznámily MND, novou nabídku chystá i Pražská plynárenská.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru