Miroslav Singer se přihlásil do výběrového řízení na post viceguvernéra Rozvojové banky Rady Evropy (CEB). Informaci potvrdil serveru HlídacíPes.org sám guvernér ČNB, kterému v polovině roku končí mandát. Kandidaturu za Česko mu prý nabídlo přímo ministerstvo financí. 

"Před Vánocemi jsem obdržel nabídku kandidovat za Českou republiku. Ovšem jak to dopadne, se teprve uvidí, kandidátů na tu pozici rozhodně není málo," komentoval kandidaturu pro HlídacíPes.org Singer.

CEB sídlí v Paříží a jejím úkolem je napomáhat řešit sociální problémy v členských státech, kterých je v současnosti 41. Svých cílů banka dosahuje především poskytováním úvěrů.

"Byla by to pro mě zajímavá možnost působit v regionech, kde jsem již jako guvernér rád podporoval rozvoj místních centrálních bank, a také příležitost pracovat v jiném typu finanční instituce než doposud," řekl Singer.

CEB má kromě guvernéra tři viceguvernéry. Výběrová řízení probíhají hned na dvě pozice. Viceguvernérovi pro strategii sociálního rozvoje Apoloniu Ruizi-Ligerovi končí druhý pětiletý mandát v červnu 2016 a pozice viceguvernéra pro cílové země je neobsazená.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru