Japonský výrobce herních konzolí a videoher Nintendo snížil odhad celoročního zisku o více než polovinu. Firma se potýká s překvapivě prudkým poklesem prodeje přenosných konzolí 3DS, na její hospodářské výsledky má negativní vliv také silný kurz japonského jenu.

Společnost nyní předpokládá, že za finanční rok, který skončí 31. března, vydělá 17 miliard jenů (3,7 miliardy korun). V předchozí prognóze přitom celoroční zisk odhadovala na 35 miliard jenů.

Odhad prodeje konzolí 3DS firma snížila na 6,6 milionu přístrojů z dříve předpokládaných 7,6 milionu. V předchozím roce přitom prodej činil 8,7 milionu přístrojů.

Společnost potvrdila, že prodej konzolí Wii U by měl dosáhnout 3,4 milionu přístrojů. Wii U je nástupcem úspěšné konzole Wii, v prodeji nicméně zaostává za konkurenčními zařízeními PlayStation 4 společnosti Sony a Xbox One firmy Microsoft, upozorňuje agentura DPA.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru