Od založení CzechInvestu se tu vystřídalo 13 šéfů. Kdybych to vzala průměrem, jsou to necelé dva roky na jednoho. Čistě teoreticky by se vaše práce měla pomalu blížit ke konci...

Máte dobrou otázku, ale ptáte se špatného člověka.

Takže když se neměnila vláda ani ministr, který vás dostal do křesla, je vaše pozice pevná?

Podpora ze strany ministerstva průmyslu i ostatních resortů je relativně dost velká. Vůbec to neřeším. Plním výsledkové zadání, které jsem dostal: přinést pracovní místa a soustředit se na věci s vysokou přidanou hodnotou, to znamená, aby sem přicházeli výrobci s produkty hi-tech, hi-end.

Nastupoval jste ale tak trochu na nepřátelské území: předpokládalo se, že šéfem se stane pověřený ředitel Ondřej Votruba, nakonec jste byl jmenován vy. Měly se psát petice, proběhly nějaké odchody zaměstnanců. Jaký to byl pocit?

Já jsem se na to připravoval, než jsem nastoupil. Největší výzva s dopady na výsledky nebyli ani tak lidé, fungování CzechInvestu. Největší výzvou jsou pozemky, nečekal jsem, že tady může být takový limit pro práci, který se bude hůře krátkodobě ovlivňovat.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru