Petr Kopfstein nasedne druhý březnový víkend do svého nového letadla a jako druhý Čech v historii Red Bull Air Race se stane účastníkem tohoto prestižního závodu. Ten se za několik let z reklamy na energetický nápoj stal jednou z nejuznávanějších a komerčně nejatraktivnějších a nejsledovanějších akcí leteckého sportu.

"Beru to jako vrchol svého snažení a letecké kariéry. Začal jsem s létáním poměrně pozdě ve 23 letech, jako s koníčkem. Záhy jsem ovšem zjistil, že pohyb v 3D prostoru miluju. Že je to pro mě pocit absolutní svobody," říká Kopfstein.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Petr Kopfstein na čas upozadí svoji firmu Tetra CV, minimálně další dva roky bude český podnikatel létat v Red Bull Air Race.
  • Jako pilot Red bull Air Race je zároveň majitelem a manažerem své stáje, což ve sportu není běžný model.
  • Kopfstein dosud létal v "přípravce" - kategorii Challenger. V životě zatím nalétal přes tisíc hodin, z toho polovinu "hlavou dolů".

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.