T-Mobile a česká firma SimpleCell spustí v dubnu síť pro takzvaný internet věcí. SimpleCell, který je hlavním investorem projektu, dodal pro síť technologii Sigfox, T-Mobile přispěl infrastrukturou. Do konce roku chtějí signálem pokrýt 95 procent Česka.

První rok obě firmy nečekají velké tržby, v budoucnu ale na poli internetu věcí očekávají výrazný růst tržeb. "Během několika let předpokládáme příjmy v řádech desítek až stovek milionů korun," uvádí ředitel technologických a obchodních inovací T-Mobilu Milan Hába.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • T-Mobile a firma SimpleCell spouštějí síť, která umožní dálkové odečty energií, najde automobilům místa k parkování nebo pomůže ohlídat domácí mazlíčky.
  • Letos chtějí obě firmy oslovit 10 až 20 měst a rozběhnout testovací provoz v energetických firmách.
  • Hlavní investor SimpleCell chce vedle operátora oslovit i další partnery. Do tří let plánuje miliony nově připojených zařízení ročně.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.