Společnost SEV Litovel chce letos v Července na Olomoucku kvůli prudce rostoucí poptávce po gramofonech investovat 140 milionů korun do nových výrobních hal a technologií. Zkušební provoz nové obrobny plánujeme zahájit letos v říjnu, řekl ředitel společnosti Jiří Mencl. SEV Litovel je největším evropským a patrně i světovým výrobcem gramofonových přístrojů v kvalitě hi-fi.

Nové výrobní haly budou stát 80 milionů korun a do technologií firma investuje 60 milionů korun. "Naše sedmipodlažní výrobní budova v Litovli už je zaplněna do posledního místa a produkce gramofonů neustále roste. Problém s místem jsme měli už při roční produkci 30 000 gramofonů, teď jich vyrábíme přes 100 000. Rozhodli jsme se proto postavit novou výrobní halu v Července," uvedl Mencl.

Společnost SEV Litovel už v Července jednu výrobní halu s plochou 800 metrů čtverečních provozuje. Po dokončení stavby nové haly tam bude mít k dispozici výrobní plochu 5500 metrů čtverečních. "Instalovat tam budeme zejména obráběcí CNC stroje. Do Červenky převedeme část našich zaměstnanců, kteří nyní pracují v Litovli, a zřejmě přijmeme i nové pracovníky," podotkl Mencl.

Společnost SEV Litovel loni vyrobila rekordních 111 000 gramofonů. Výroba se díky prudce rostoucí oblibě gramofonových desek meziročně zvýšila o 15 000 gramofonů. "Takřka všechny gramofonové přístroje jsme loni exportovali. I když poptávka se výrazně zvýšila i v Česku, tak prodáno tady bylo jen zhruba tisíc našich gramofonů, což je zlomek celkové výroby," uvedl Mencl.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Společnost SEV Litovel gramofony prodává prostřednictvím rakouské firmy Audio Systems ve více než 60 zemích mimo jiné pod značkou Pro-Ject, kterou rakouský partner vlastní. Nejvíce gramofonů z produkce litovelské továrny SEV Litovel bylo v roce 2015 prodáno v Anglii, Německu, Francii, Spojených státech a Austrálii.

Společnost SEV Litovel zahájila činnost v roce 1999 a navázala na tradici v elektromechanickém a elektrotechnickém průmyslu, která vznikla v Litovli před více než 50 lety v tehdejším podniku Tesla Litovel. Na konci loňského roku firma zaměstnávala v Litovli a nedaleké Července 370 pracovníků, jejichž počet se díky rostoucí výrobě meziročně zvýšil o šest desítek.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru