Emotikony, emoji nebo v českém překladu smajlíci. Jejich historie sahá až do minulého století, konkrétně do roku 1982, kdy americký profesor Scott Elliot Fahlman zavedl označení :-) a :-( jako indikátor pozitivních a negativních pracovních e-mailů.

Veřejnost začala používat jednoduché smajlíky nejprve v SMS zprávách, s nástupem sociálních sítí začaly vznikat celé soubory tematických obrázků vyjadřujících nejrůznější situace, lidské vlastnosti a kdejaké doplňující objekty. Doba i grafická technologie tak rázně pokročily a pomocí současných rozsáhlých galerií emotikonů jsme schopni vyjádřit celé věty bez použití byť jen jediného písmene.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.