Čistý zisk globální zpravodajské a informační společnosti Thomson Reuters se ve čtvrtém čtvrtletí meziročně propadl o 64 procent na 417 milionů dolarů (zhruba deset miliard korun). Po očištění od mimořádných položek však zisk na akcii stoupl na 65 centů ze 43 centů před rokem. Překonal tak očekávání analytiků, kteří jej odhadovali pouze na 58 centů.

Bloomberg vážně zvažuje kandidaturu na prezidenta USA - čtěte ZDE

Čtvrtletní tržby společnosti kvůli nepříznivému vývoji měnových kurzů klesly o dvě procenta na 3,15 miliardy dolarů. Firma nicméně uvedla, že v letošním roce počítá s mírným nárůstem tržeb.

Skupina Thomson Reuters vznikla v roce 2008, kdy kanadská informační společnost Thomson dokončila převzetí věhlasné britské tiskové agentury Reuters. Jejími hlavními konkurenty v oblasti zpravodajství a finančních služeb jsou společnosti Bloomberg a Dow Jones.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru