Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal posuzovat majetkové změny ve společnosti Eltodo, která má v Česku významné postavení například v dodávkách systémů pro řízení dopravy nebo technologií pro veřejné osvětlení. Nově by měl společnost kontrolovat předseda dozorčí rady společnosti Libor Sadílek. Vyplývá to z webu ÚOHS.

Sadílek měl zatím podle dostupných informací v Eltodo poloviční podíl prostřednictvím společnosti Novoenergo a. s. Dalších téměř 50 procent v Eltodu kontrolovalo Centrum Novodvorská, a.s., kterou vlastnili jiní dva lidé. Jak se přesně podíly změní, antimonopolní úřad nezveřejňuje. V návrhu na povolení fúze je uvedeno, že Sadílek má získat možnost nepřímo výlučně kontrolovat Eltodo.

ÚOHS bude posuzovat oblast elektrotechnické výroby, elektromontáže, parkovacích systémů a silničních dopravních systémů. Zabývat se bude také oblastí telekomunikačních sítí a systémů, integrovaných bezpečnostních systémů, datových sítí, varovných a informačních systémů nebo zabezpečovací techniky. ÚOHS vede pouze zjednodušené řízení, takže by majetkové změny měl schválit do měsíce.

Eltodo a.s. zabezpečuje komplexní projekty, dodávky, montáže, údržbu, servis ve všech segmentech působení skupiny Eltodo, tedy v energetice, dopravě, osvětlení, telematice, pronájmech, stavbách na klíč. Výnosy společnosti překročily v roce 2014 dvě miliardy korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru