Jeden z největších tuzemských prodejců automobilů Auto Palace Group loni zvýšil tržby o 35 procent na 4,9 miliardy korun. Prodej aut vzrostl o 29 procent na 11 910 nových a ojetých vozů. Uvedli to zástupci společnosti na středeční tiskové konferenci.

Dealerská síť Auto Palace prodala v roce 2015 celkem 9661 nových a 2249 ojetých automobilů. Největší podíl na celkových prodejích měly vozy značky Ford, kterých se v dealerské síti prodalo 5000. Druhou příčku obhájila značka Hyundai s celkovým počtem 1395 vozů. Třetí v prodejích pak byla Škoda s 1080 prodanými automobily. Firma si udržela prvenství v prodejích značek Ford, Infiniti, Mazda a Mitsubishi.

Společnost zmodernizovala většinu svých autosalonů, do jejichž přestavby loni investovala 16 milionů korun. "Investovali jsme do modernizace našich showroomů, do lidských zdrojů, školících programů pro zaměstnance, technického zázemí.

A to vše přispělo k tomu, že si naše firma nejen udržela svoji významnou pozici na trhu, ale dosáhla i rekordních prodejů v celé historii firmy. Díky své agresivní cenové politice jsme opět jedničkami v prodejích hned pěti značek automobilů a významnými prodejci dalších třech značek," uvedl generální ředitel Ralph Howie.

Firma letos plánuje investovat v Česku a Slovensku do nákupů stávajících dealerství a rozšiřovat svou podnikatelskou činnost o prodej prémiových ojetých vozů. "Letos plánujeme investice do naší společnosti v objemu zhruba 63 milionů korun plus dalších 520 milionů máme připravených pro realizaci možných akvizic v roce 2016," uvedl dále Howie.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

V České republice Auto Palace nabízí zákazníkům ve svých třech prodejních centrech v Praze a jednom v Brně prodej automobilů celkem devíti značek - Ford, Mitsubishi, Mazda, Hyundai, Škoda, Opel, Volvo, Peugeot a Infiniti. Zároveň vlastní dvě pobočky v Bratislavě na Slovensku, kde je prodej a servis zaměřen na vozy značek BMW, Mazda, Mini a Mitsubishi.

Vlastník Auto Palace, skupina AutoBinck, je jedním z největších nizozemských investorů v Česku. Současná hodnota investic přesahuje 1,6 miliardy korun a skupina v Česku zaměstnává 450 lidí.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.