Další ofenzivu na českém trhu připravuje tuzemské zastoupení značky Hyundai. Letos plánuje prodat na českém trhu více než 20 000 vozů. Vloni přitom zaznamenala rekord 19 362 aut. Tržní podíl by měl přesahovat deset procent.

"Ve střednědobém horizontu - to znamená během příštích tří až pěti let - však hodláme dosáhnout ročního počtu 30 000 prodaných vozidel," uvedl generální ředitel Hyundai Motor Czech Vladimír Vošický.

V souvislosti s tím chce navyšovat i počty prodejních míst. Těch je nyní 52 a Hyundai plánuje rozšíření sítě na celkový počet 70. Postupně také (do konce příštího roku) všichni dealeři musí své provozovny přebudovat v souladu s novým firemním designem. Zatím je do nové hnědé barvy přebarveno 13 autosalonů, zbývající jsou stále v tradiční modré.

Na český trh značka letos uvede několik novinek. První bude nová verze modelu i20 Active, což je městské SUV s podvozkem zvýšeným o dva centimetry a řadou přidaných plastových designových dílů na karosérii. Pod kapotou tohoto vozu se objeví zcela nový litrový benzinový tříválec přeplňovaný pomocí turbodmychadla. Jeho výkon činí až 88 kW.

Start prodejů je naplánován na příští týden, kdy značka také zveřejní cenu tohoto modelu.

Další na řadu přijdou modernizované verze velký SUV Santa Fe a Grand Santa Fe. V jejich výbavě se ocitne řada nových prvků, především jde o bezpečnostní elektronické asistenty typu autonomní nouzové brzdění, upozornění na vozidla v mrtvém úhlu nebo automatické přepínání dálkových světel.

Zcela novým modelem na trhu se na začátku podzimu stane hybridní vůz Ioniq. Postupně bude nabízen i jako klasický elektromobil nebo plug-in hybrid.

Na konci roku se na tuzemský trh dostane nová verze minivozu i20 a naopak reprezentativní limuzína Genesis G80.

V současnosti se přesně tři čtvrtiny ze všech prodaných vozů Hyundai vyrobily v továrně v severomoravských Nošovicích. Podíl modelů i30, ix20 a SUV Tucson, což jsou právě typy montované dělníky v české továrně, by se podle Vošického měl dále navyšovat.

Samotná továrna má v plánu letos vyrobit 350 000 aut, což by byl další rekord a oproti loňsku zvýšení o zhruba osm tisíc. "Docílíme toho díky tomu, že nový rychlejší výrobní takt, který jsme zavedli na jaře minulého roku, letos udržíme po celých dvanáct měsíců," vysvětlil Aktuálně.cz a HN mluvčí továrny Petr Vaněk.

Jednou z novinek pro výrobní závod je letos také začátek montáže nové verze dieselového motoru 1,7 CRDi do modelu Tucson. "Má výkon 104 kW a vždy bude spojen s dvouspojkovou automatickou převodovkou," prozradil produktový manažer Hyundai Motor Czech Marek Trešl. Ve verzi Trikolor bude cena vozu s pohonem předních kol 699 990 korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru